Fora samochodowe

Wszyscy wiemy, że w internecie jest sporo for, których tematyka dotyczy konkretnego modelu samochodu. Sam jestem na wielu, a ostatnio spotkałem się z pytaniem -po co w ogóle jestem na takim forum? Dzisiaj zagłębimy się w to zagadnienie.

http://ford-scorpio.pl/forum/templates/subSilver/images/logo_phpBB.gif

Logiczne, że ostatnio najczęściej bywam na forum Forda Scorpio, które znajdziecie klikając tutaj. Oczywiście pierwsza odpowiedź na pytanie zadane we wstępie brzmi – chcę wiedzieć co jest nie tak z moim samochodem. To najszybsza droga na uzyskanie odpowiedzi na pytanie co się popsuło? Właściwie to uważam, że zanim wybierzemy się do mechanika warto zajrzeć na forum, bo problem, który pojawił się w naszym aucie na 90% już kiedyś wystąpił w innym modelu. Dotyczy to przede wszystkim nietypowych usterek, albo w momencie gdy nie jesteśmy w stanie sprecyzować, która część się popsuła. Aby uniknąć niepotrzebnych wymian i przestojów u mechanika warto skonsultować się z ludźmi, którzy mają do czynienia z danym modelem znacznie dłużej niż my. Nie zliczę już ile przydatnych informacji wyniosłem z for internetowych, wiele rzeczy naprawiłem samodzielnie tylko i wyłącznie dzięki pomocy innych użytkowników. Gdy muszę wysłać swój samochód do naprawy kieruję się zasadą ograniczonego zaufania.

http://i62.tinypic.com/359cr9f.pngNa forach mamy w pełni obiektywnych użytkowników, którzy nie zyskają na wymianie niepotrzebnych części. Oczywiście wielu mechaników powie wprost, że ludzie na tych forach zwyczajnie nie mają pojęcia o mechanice i rzeczywiście zdarzają się takie przypadki. Ale są one sporadyczne, wiadomo że nie ufa się w 100% w to co piszą w internecie, nikt nie jest dzieckiem i zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli wpisujemy w google jakąś usterkę zazwyczaj już na pierwszej stronie wyskakują nam fora internetowe. Warto dobrze precyzować problem, wtedy mamy mniej wyników do przeglądania. Ale najłatwiej jest się zarejestrować i opisać swój problem, wtedy dostaniemy odnośnik do konkretnego tematu i uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Fora to także społeczność ludzi, których dzieli pasja do danego modelu, marki. Organizowane są zloty, choć szczerze przyznam, że na żadnym nie byłem. Ale gdy tylko przypomnę sobie ludzi z forum nexiomania, to od razu chce mi się tam wracać i żałuję, że nie spotkałem ich w realu. http://website-thumbnails.informer.com/thumbnails/280x202/n/nexiomania.pl.png

Bardzo pomocni i serdeczni ludzie, którzy bronią jednego z najbardziej niedocenianych samochodów na polskim rynku. Na początku przygody z forami myślałem, że Ci ludzie po prostu wiedzą wszystko, ale gdy nabyłem Poloneza szybko okazało się, że tak nie jest. Są auta, które skrywają wiele tajemnic i mimo prostej budowy mają przeróżne humory. I to kolejny powód, aby się zarejestrować i opisywać regularnie swoje problemy. Po to, aby pomóc komuś w przyszłości, tym bardziej jeśli nasz problem jest nietypowy. Warto nie tylko wynosić, ale także coś wnieść na takie forum. Polecam każdemu się zarejestrować na forum swojego samochodu, jeśli jeszcze takiego konta nie macie. Dzielcie się też w komentarzach i mailach swoimi doświadczeniami na ten temat.

Nexiomania.pl

Scorpio Team

FSO Autoklub

3 Replies to “Fora samochodowe

  1. Ja też byłam na paru jak czegoś chciałam się dowiedzieć. Bardzo pożyteczne miejsca. Można się dowiedzieć sporo zanim pójdzie się do warsztatu gdzie skasują cię za banał 🙂

  2. Ja na przykład właśnie z forów samochodowych dowiaduję się wiele na temat usług motoryzacyjnych. Tam polecono mi firmę Panek jeżeli chodzi o wynajmy, polecono mi również dobrych mechaników w moim mieście itp. Faktycznie z paroma złośliwościami można się spotkać, ale to wszędzie normalne. Jak to z ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *