Co się widuje na lawetach? Odcinek 2

Po dwóch miesiącach ponowiłem mój „lawetowy” eksperyment. Zebrałem dane ze 100 spotkanych lawet i powiem Wam, że wynik zupełnie mnie nie zaskoczył. Przypomnę tylko dla tych co nie pamiętają poprzedniego wpisu (odnośnik), że obserwuję lawety i dokumentuję pojazdy jakie na nich spotkałem. W tym wpisie po raz drugi zbieram te statystyki w całość. 

1. Peugeot                     22
2. Citroen                      18
3. BMW                        11
3. Renault                     11
5. Nissan                        8
6. Fiat                             7
7. Opel                           6
8. Ford                           4
9. Jeep                           3
9. Alfa Romeo               3
11. Skoda                      2
11. Porsche                   2
13. Saab                        1
13. Honda                     1
13. Mercedes                1

Pamiętam o Waszych uwagach i wiem, że forma przedstawienia Was gryzie, ale musicie mi to wybaczyć. Nie mam tu fajniejszych opcji, więc trzeba si zadowolić tym co jest. Dla malkontentów, którzy cały dzień siedzą przy arkuszach kalkulacyjnych i mają zboczenia zawodowe dodaję wykres:

http://i57.tinypic.com/2n686l4.png

Co tu dużo komentować. Lider pozostał bez zmian, moja teza się potwierdziła. Na drugim miejscu nadal mamy francuską markę, ale jest to tym razem Citroen. Renault nie uciekło daleko i zostało na podium, co dziwne jest na 3 miejscu z BMW. Dalej bez zaskoczeń – Nissany, które mają podzespoły Renault, Opel w ciągu dwóch miesięcy stał się mniej awaryjny, a w zestawieniu znów pojawiło się Porsche. Jeśli mam wyszczególnić, jakie modele widziałem to w Peugeocie znów nie ma zaskoczeń: 11: Peugeot 307, 4: Peugeot 407, 3: Peugeot 207, 2: Peugeot 208, 1: Peugeot 1007, 1: Peugeot 3008. Tak więc Peugeot pozostaje miss lawet, a model 307 pokonał królową lawet Renault Lagunę, którą spotkałem „tylko” 7 razy. Jeśli nudzi Wam się w komunikacji miejskiej, albo mijacie lawetę na autostradzie to polecam zacząć taką zabawę, ja oczywiście będę ją kontynuował. 

2 Replies to “Co się widuje na lawetach? Odcinek 2

  1. Teraz warto by się zastanowić co może wpływać na taki wysyp Pugów i BędzieszMiałWydatków na lawetach. Nie masz po drodze do pracy jakiegoś AS(s)O albo bardziej znanego warsztatu dla francuzów? Same lawety pewnie też o czymś świadczą (np. wygodnictwie właścicieli, wzywaniu assistance bo gwarancja jest do wykorzystania, bo brak koła zapasowego, bo nie chcę sobię ubrudzić garnituru a do pracy trzeba dotrzeć). W ramach laweciarstwa można też liczyć wywóz źle parkujących samochodów (co może powodować podwyższoną pozycję pojazdów szeroko pojętej klasy premium).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *