Ford kontratakuje

W dzisiejszych czasach, gdy prawie każdy samochód wygląda jak Kia Cee’d ciężko o coś oryginalnego. Jeśli przeciętny nabywca kupuje auto z salonu niełatwo znaleźć coś ładnego. Pewna marka przeszła samą siebie i postanowiła bez skrupułów użyć stylistyki Aston Martina, mowa oczywiście o Fordzie.

http://m.autokult.pl/121799419843287811-3b1c67ea717a9,959,0,0,0.jpgSpójrzcie na nowe Mondeo i powiedzcie, że jest brzydkie. Nie! Nie zrobicie tego, bo jest wspaniałe. Charakterystyczny grill z przodu stylizowany na DB9 to prawdziwy hit. I specjalnie nie dziwi mnie, że to właśnie Ford zrobił ładny samochód dla każdego. Przypomnijcie sobie poprzednie Mondeo, bo im też nie można było zarzucić, że są brzydkie. Jedyna rzecz jaka mi się podoba, to fakt, że Fiesta, Focus i Mondeo różnią się z przodu tylko rozmiarem. Tu akurat Ford zabawił się tylko w zmniejszanie pierwotnego projektu, o wy lenie! Co nie zmienia faktu, że po prostu jest ładny. W dodatku konkurencja ma spory problem, bo jakby nie patrzeć to nowe Mondeo stylistycznie bije każde auto w swojej klasie. Zróbmy mały przegląd aut, które można kupić za podobne pieniądze.

http://m.autokult.pl/mondeo-vs-passat-0e5fd9dd34c4a29,989,0,0,0.jpgPassat? Po przejęciu Volkswagena przez Porsche (przez co świat stanął na głowie) rzeczywiście zyskał stylistycznie, ale to nadal surowy Volkswagen, któremu ciągle czegoś brakuje. Insignia? Wygląda jak zmutowany chomik, z gębą pełną radioaktywnych beczek, Opel jak zwykle nas nie rozpieszcza. Francuskich aut nie rozumiem w ogóle, może gdybym częściej pił wino i zagryzał bagietkami z serem spojrzałbym na to inaczej, ale póki co nic twórczego tam nie widzę. Japończycy natomiast za bardzo próbują wkupić się w łaski amerykanów i niepokojąco zbliżają się stylistycznie do GM, spójrzmy chociażby na nową Imprezę, laik nie odróżniłby jej od Chevroleta.

http://m.autokult.pl/toyota-avensis-emotion-2-0928773,630,0,0,0.jpgToyota i Honda to standardowo w klasie średniej wozy dla emerytów, które są dość nudne. Koreańczycy robią mają Cee’da w powiększonej wersji. Amerykanie prawie nic już nie produkują, a jeśli to robią to standardowo jest naładowane syntholem. No i nasi wspaniali włosi, gdzie Alfa nie ma już swojego modelu w klasie średniej, Lancia nie istnieje, a Fiat ma to wszystko głęboko. Są jeszcze Chińczycy i ich Volvo, które rzeczywiście jest nieco chińskie, choć niebrzydkie. Ale z całej tej bandy motoryzacyjnej ja bez wahania wybrałbym Mondeo. Jest takich samych rozmiarów jak reszta, w podobnej cenia (a od niektórych nawet tańsze), z dobrym wyposażeniem, a technologia Forda cały czas idzie do przodu. Zapewne inni producenci dojdą do wniosku, że po Cee’d przestał być tak bardzo trendy i trzeba będzie się wysilić, kupić kalkę i skopiować styl Mondeo. Ale nie martwmy się, bo Ford w ostatnich latach nas nie zawodzi i ciągle robi coś fajnego. Tak trzymać!

Źródło zdjęć: http://autokult.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *