Kupujesz auto? Koniecznie odwiedź autoraport!

O stronie dowiedziałem się stosunkowo niedawno, bo to dosyć świeży projekt. Autoraport to strona, na której dzięki numerowi VIN sprawdzisz całą historię swojego pojazdu w przejrzysty sposób. Zdecydowałem się na umieszczenie linku na stronie i wpisu o nich, bo mnie i autoraport łączy troska o ludzi kupujących auta używane. Sami autorzy mówią o sobie tak:

http://i61.tinypic.com/30j2u07.jpgAutoraport jest nową usługą na rynku polskim. Jednak zespół autoraportu może pochwalić się bogatym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, zdobywanym na rynkach w USA i UE. Między innymi prowadziliśmy aukcje samochodowe w USA, tworzyliśmy system pozwalający na licytację pojazdów w czasie rzeczywistym za pośrednictwem internetu, współzarządzaliśmy bazą danych o autach wystawianych na aukcjach w całych Stanach, zajmowaliśmy się również sprzedażą bezpośrednią pojazdów. Zatem nasza wiedza opiera się na znajomości pojazdów, rynku wtórnego, mechanizmów sprzedaży oraz zautomatyzowanych baz danych o pojazdach. Dzięki naszemu doświadczeniu w branży oraz długotrwałym obserwacjom wiemy wiele o autach importowanych zza granicy. http://i61.tinypic.com/2s7grar.jpgZauważyliśmy, że wiele aut jest sprowadzanych na rynek polski, co cieszy, ponieważ zwiększa to konkurencję i zmniejsza ceny aut na rynku wtórnym. Jednak przy okazji stwierdziliśmy, że kupujący dysponują skąpą informacją o historii importowanych pojazdów i bardzo często padają ofiarą oszustów lub nieświadomych pośredników. Najczęściej zdarza się, że auta po wypadkach, nieraz bardzo poważnych, są sprowadzane, wyklepywane i sprzedawane jako bezwypadkowe. Nie jest to nielegalne, ale zdecydowanie nieuczciwe wobec nabywców, którzy mają prawo do informacji, na podstawie której podejmują decyzję, świadomi wszystkich zagrożeń. Znając inne rynki oraz usługi na nich proponowane postanowiliśmy stworzyć produkt dostosowany do potrzeb wtórnego rynku samochodowego w Polsce. Naszym celem było stworzenie dobrego instrumentu, którego sami chętnie użyjemy. Dzięki autoraportowi można ocenić prawdziwą wartość pojazdu z drugiej ręki i nie przepłacać, a przede wszystkim nie narażać zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Tak powstał autoraport. Jest to wynik naszego doświadczenia, znajomości branży i możliwości, jakie daje internet oraz świadomości, jak ważna jest rzetelna informacja. 

Naszym celem jest stworzenie narzędzia o wysokiej jakości i powszechnie dostępnego. Dzięki niemu będzie możliwa weryfikacja przeszłości pojazdu i podjęcie dobrej i świadomej decyzji. Naszą misją jest walka z oszustwami w branży motoryzacyjnej. Nasze starania są w pełni popierane przez MSWiA oraz podległe mu DEPiT i CEPiK.

I wszystko w tym temacie! Odwiedzajcie koniecznie tą stronę przed zakupem pojazdu, bo nie liczcie, że handlarz zdradzi Wam historię auta w 100%.

www.autoraport.pl
www.facebook.com/autoraport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *